Konstrukcja maszyn i urządzeń

waterjet maszyny

Technologię WaterJet stosuje się szeroko do produkcji elementów maszyn i urządzeń. Elementy te mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, stali i metali kolorowych. Technologia WaterJet w przeciwieństwie do technologii cięcia laserowego nie powoduje wydzielania dużych ilości ciepła w punkcie cięcia, dzięki czemu wykonane przy jej użyciu elementy cechują się wysoką jakością oraz brakiem odkształceń i zmian stuktury materiału, wywołanych działaniem wysokich temperatur

Więcej...

Obróbka kamienia, szkła i ceramiki

waterjet motoryzacja

Technika cięcia wodą idealnie nadaje się do cięcia szkła, ceramiki i kamieni naturalnych (granitu, marmuru) dla potrzeb budownictwa. Szkło jest materiałem stosunkowo kruchym, łatwo ulegającym uszkodzeniom lub zniszczeniu pod wpływem niewielkich naprężeń. W tej technologii w miejscu cięcia naprężenia materiału są znikome, materiał wymaga jedynie stosowania unieruchomienia ciętego materiału zapewniające stabilną pozycję względem głowicy tnącej.

Więcej...

Przemysł lotniczy

Cięcie wodą

Cięcie wodą stosuje się w technice lotniczej głównie z tego powodu, że w procesie tym nie dochodzi do rozgrzewania ciętego materiału, a co za tym idzie nie dochodzi do zmian struktury materiału ani powstawania niepodządanych naprężeń. Ponadto technologia ta pozwala na cięcie bardzo twardych materiałów. Stosowana jest do wykonywania elementów kadłuba czy elementy do silników lotniczych.

Więcej...

Motoryzacja

waterjet motoryzacja

Technologia WaterJest znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki niej można wykonywać elementy konstrukcyjne samochodu (nadwozia, podwozia), elementy wygłuszające wnętrza pojazdów, wykładziny i obicia. Można ją stosować do wykonania zderzaków, zewnętrznych elementów karoserii (spojlery, owiewki) i elementów wyposażenia wnętrza samochodu (tablice rozdzielcze, uchwyty, elementy regulacyjne).

Więcej...

Meblarstwo

cięcie wodą ozdobnych elementów mebli

W branży meblarskiej maszyn WaterJet używa się między innymi do wycinania elementów intarsjowanych lub inkrustowanych. Technologia WateJet pozwala na znaczne przyspieszenie prac przy ich wykonaniu ozdobnych posadzek drewnianych o skomplikowanych kształtach.Więcej...

Przemysł spożywczy

cięcie ciast

W przemyśle spożywczym technologia cięcia wodą stosowana jest głównie do porcjowania żywności. Stosuje się ją np. do porcjowania ciast. Jest to metoda higieniczna, ponieważ nie stosuje się w niej żadnych narzędzi tnących wymagających mycia. Cięcie wodą jest precyzyjne, eliminuje też wzajemne zanieczyszczanie kolejnych warstw ciasta.
Przemysł tekstylny

waterjet motoryzacja

Technologię WaterJet stosuje się szeroko do produkcji elementów maszy i urządzeń. Elementy te mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, stali i metali kolorowych. Technologia WaterJet w przeciwieństwie do technologii cięcia laserowego nie powoduje wydzielania dużych ilości ciepła w punkcie cięcia, dzięki czemu wykonane przy jej użyciu elementy cechują się wysoką jakością oraz brakiem odkształceń i zmian stuktury materiału, wywołanych działaniem wysokich temperatur.

Więcej...

Kontakt

tel. +48 697 78 26 11

e-mail: biuro@skandom.pl

ul. gen. J. Dąbrowskiego 113

93-208 Łódź

Zakres usług

  • Cięcie materiałów techniką WaterJet
  • Cięcie stali
  • Cięcie miedzi i aluminium
  • Cięcie tytanu
  • Cięcie płytek ceramicznych, gresów
  • Cięcie marmuru, granitu
  • Przygotowanie dokumentacji projektowej
  • Produkcja elementów dekoracyjnych
  • Produkcja pras do płytek kolczastych

Skandom © 2013-2020